AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 16 Kasim 2018 Cuma 13:21
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
KUMLUCA HAVA DURUMU
KUMLUCA
 
KUMLUCA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OSMAN ŞAHİN BASIN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPTI
 
İlçede bu yıl yeni eğitim ve öğretime başlayan iki liseyle birlikte lise sayısının 10
 
 
Kumluca Milli Eğitim Müdürü Osman Şahin düzenlediği basın toplantısında, ilçedeki eğitim durumu ve yeni orta öğretim geçiş sistemi hakkında bilgilendirmede bulundu.
İlçede bu yıl yeni eğitim ve öğretime başlayan iki liseyle birlikte lise sayısının 10'a ulaştığını ifade eden Şahin, Antalya genelinde fen lisesine yerleştirmede Kumluca'nın birinci sırada olduğunu söyledi. Bu başarıya komplike bir çalışma ile ulaştıklarını belirtti. Şahin, Bu yıl Turizm Otelcilik Meslek Lisesinin de iki şubeyle geçici olarak Gül Çetin Kaur lisesinde eğitime başladığını, engelli öğrenciler için iş okulu teklifinde bulunduk, Sağlık Meslek Lisesi 2014 programına alındı,  ilçeye güzel sanatlar lisesi ve spor lisesi açılması yönünde de çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.
Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili mezunların ve gönüllülerin başlattığı çalışmaya ek Bakanlığımız ödenek gönderdi inşatımız hızla devam ediyor yeni ihaleler önüzdeki günlerde yapılacak açıklamasında bulunan Şahin, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk defa uygulanacak olan Orta Öğretime Geçiş Sınavı (OGES)'e bu yıl ilçemizde bin üç yüz altmış yedi öğrencinin gireceğini belirtti. 
Yıl sonu orta öğretime geçişte yapılacak değerlendirmede OGES sınav puanlarının yüzde 70'i, ders notlarının ise yüzde 30'unun esas alınacağını hatırlatan Şahin, yeni sınav sisteminin genel ve bireysel başarıyı arttıracağını hak kayıplarınında ortadan kalkacağını kaydetti.
 
 
13 Aralık 2013 Cuma - 17:47
9291 Kere Okundu

KERVAN REKLAM
DETAY
MİS MİS KURUYEMİŞ
DETAY
KUMLUCA ANAHTAR
DETAY
SAFİR KUYUMCULUK
DETAY
STÜDYO ÖZCAN
DETAY
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com