AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 16 Kasim 2018 Cuma 13:21
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
KUMLUCA HAVA DURUMU
KUMLUCA
 
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Kumluca Belediyesini Ziyaret Etti.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Kumluca Belediyesini Ziyaret Etti.
 
 

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay, bir dizi ziyaret ve incelemeler yapmak için  Demre ilçesine giderken, yol güzergâhında bulunan Kumluca Belediyesini de yanında İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ile birlikte ziyaret etti. Bakan Günay’ı Kumluca Kaymakamı Salih IŞIK, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Rhodiapolis Antik Kenti Kazı Başkanı Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsa Kızgut ve Belediye çalışanları karşıladı.

Burada bir süre dinlenen Kültür Bakanı Günay’a, Rhodiapolis Antik Kenti Kazı Başkanı İsa Kızgut tarafından, kazı çalışmalarının son durumu hakkında bilgi verilmesinin ardından Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya tarafından ilçede temeli 14 Şubat’ta atılması planlanan sahil projesi ve yat limanı ile şehir kütüphanesi projeleri hakkında bilgi verilirken, proje ile ilgili Bakan Günay’dan destek verilmesi yönünde isteklerini bakan Günay’a iletti.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’da projelerin Gerçekleştirilmesi konusunda gerekli desteğin verileceği sözünü verdi.

İlçemizde yeni bir sembol tesis olacak ve Kumluca turizmine büyük değer kazandıracak Sahil Projesinin ihalesi Şubat ayında yapılacak.Kumluca’nın turizm alanında önemli projelerinden birisi olan Sahil Projesinin ihalesi 14 Şubat 2011 Pazartesi günü Kumluca Belediyesinde yapılacak. İlçemizde yeni bir sembol tesis olması planlanan Sahil Projesi, sahilde Gavur deresini de kapsayan ve Göksu çayına kadar olan geniş bir alanda uygulanacak bir proje. Bu proje kapsamında detaylı araştırmalar yapıldı ve proje benzeri uygulamalar yerinde incelenerek, bölgeye hitap edecek günü birlik piknik alanları, kafeteryalar, etrafı kamufle edilmiş gündüzleri bayanların kullanabileceği, akşamları da özel davetlerin (nişan, düğün, bayanların gün toplantıları vb.) yapılabileceği havuz başı alanı olarak proje çalışmaları yapılmış, mimari çizim ve maket örnekleri çıkartılmıştır. Sahil Projesinin yapımı, ihale aşamasından sonra hızlı bir şekilde tamamlanarak bölge halkının hizmetine açılacak.
Belediye Başkanımız Hüsamettin Çetinkaya konuyla ilgili şöyle konuştu;“Sahil Projesi özellikle benim için hayalini kurduğum ve Kumluca’nın gelişiminde dönüm noktası olmasını planladığımız büyük bir proje. İlçemiz, ülkemizde ki tarım ve ticaret piyasasına yön veren bir ilçedir. Her zaman söylediğimiz gibi seracılığın başkenti konumundadır. Kazıları devam eden, Anadolu ve dünya tarihine çok önemli bilgiler kazandıran Rhodiapolis Antik Kenti ile ilçemiz turizm alanında bir boyut kazanmıştı. Sahil projesinin tamamlanıp hizmete girmesiyle de turizm açısından Kumluca ve bölge halkının önünde yeni bir gelir kapısı olarak yerini alacaktır. Proje içerisinde yediden yetmişe tüm bölge halkımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek tesisleri planlayarak birkaç farklı bölümden meydan gelen modern bir kompleks oluşturduk.
Bölgemizde özellikle bayanlarımıza yönelik sosyal aktiviteler bakımından eksiklikleri gidermek amacıyla bayanlarımıza özel etrafı kapalı yüzme havuzu projemizin önemli detaylarından birisi. Akşamları da aynı havuzun etrafında davet, nişan, düğün gibi özel gün etkinlikleri yapılabilecek. Çocuklarımız için oyun parkları, günü birlik mesire alanları, halka açık kafeteryaların yer alacağı sahil projemizin birinci kısım ihalesini Şubat ayı içerisinde gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki aylarda ise sahil projesinin devamı olarak ikinci kısım ihalesini yapacağız. Projenin ikinci kısmında da restaurant, su kayakları ( Aqua park) , otopark vb. tesisler yer alıyor.

 
 
05 Şubat 2011 Cumartesi - 09:12
9552 Kere Okundu

STÜDYO ÖZCAN
DETAY
SAFİR KUYUMCULUK
DETAY
MİS MİS KURUYEMİŞ
DETAY
KERVAN REKLAM
DETAY
KUMLUCA ANAHTAR
DETAY
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com