AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 16 Kasim 2018 Cuma 14:12
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
KUMLUCA HAVA DURUMU
KUMLUCA
 
Kumluca Öğrenci Meclisi Kumluca Belediyesi Toplantı Salonunda Toplandı
 
Ülkemiz demokrasisin güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi, seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün oluşturulması; hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi amacıyla Kumluca Belediyesi tarafından Öğrenci Meclisi toplantısı yapıldı.
 
 

Ülkemiz demokrasisin güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi, seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün oluşturulması; hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi amacıyla Kumluca Belediyesi tarafından Öğrenci Meclisi toplantısı yapıldı.

Kumluca Belediye Başkanlığı görevinden önce eğitimci ve idarecilik konumlarında bulunan Başkan Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca’da ki öğrenci meclis üyeleri ile bir araya geldi.

Kumluca Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen, toplantıya Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Falay, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Semih Akça, okul idarecileri ve Öğrenci Meclis Başkanları öğrenciler katıldı.

Geçen  aylarda Kumlucadaki ilköğretim ve liselerin düzenlediği meslek tanıtımı ve kariyer günleri toplantılarına katılan Başkan Hüsamettin Çetinkaya, konuşmalarında Kumluca’daki okullarda öğrenci meclisinin kurulduğunu, fakat henüz bazı okullarda meclis toplantılarının yapıl(a)madığını gördüğünü belirtti. Bunun üzerine Öğrenci Meclis Başkanları ve okul temsilcileri ile Kumluca Belediyesi toplantı salonunda bir araya geldi.

Başkan Yardımcısı Süleyman Falay, okullarını temsil eden meclis üyesi genç öğrencilere öncelikle Kumluca Belediyesinin yatırımları, faaliyetleri, devam eden çalışmaları ve belediyenin genel görevleri hakkında bilgi verdi.

Toplantıda Kumluca Belediye Başkanı, Öğrenci Meclisi'nin ülkenin en büyük demokrasi eğitimi projesi olduğunu belirtti. Başkan Çetinkaya, bu projeyle ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin demokrasinin temeli olan seçme, seçilme gibi süreçleri yaşadığını, işbirliği ve katılımcılık gibi deneyimler edindiğini vurguladı. Kumluca genelindeki okullar ve öğrencilerin arasında heyecanla, coşkuyla ve ilgiyle gerçekleştirilen bir demokrasi geleneği haline gelmesi dilediğini, kaydetti.

Toplantının ardından Başkan Hüsamettin Çetinkaya tüm öğrencilere başarılar dileyerek hediyeler takdim etti.

 

Okulların Meclis Başkanları:

·   Kumluca Öğrenci Meclisi Başkanı Ali Özalp (İmam Hatip Lisesi)

·   Başak Dokgöz (Gül Çetin Kaur Lisesi)

·   Çağatay Çakar (Kumluca Anadolu Lisesi)

·   Kadir Tuna (Anadolu Meslek Lisesi - Metem)

·   Meryem Arslan (Anadolu Öğretmen Lisesi)

·   Ramazan Kumcu (Cumhuriyet İ.Ö.O.)

·   Tuğba Şimşek (Mimar Sinan İ.Ö.O.)

·   Hasan Çetin (Ziya Gökalp P.İ.Y.O.)

·   Mehriban Önal (Ahmet Avcıoğlu İ.Ö.O.)

·   Yeliz Yeşiloğlu (Atatürk İ.Ö.O.)

·   Doğan Uçak (Hacıveliler İ.Ö.O.)

·   Ayşe Küçükyılmaz (Münire Osman Alkan İ.Ö.O.)

·   Kadriye Özkaynak (Salur İ.Ö.O.)

·   Yaşar Kemal Koçyiğit (Sarıcasu Darıyemezler İ.Ö.O.)

·   Emre Durdaş (Özel Kumluca İ.Ö.O.)

 
 
15 Ocak 2011 Cumartesi - 23:43
9433 Kere Okundu

KERVAN REKLAM
DETAY
STÜDYO ÖZCAN
DETAY
MİS MİS KURUYEMİŞ
DETAY
KUMLUCA ANAHTAR
DETAY
SAFİR KUYUMCULUK
DETAY
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com